CS SPOJE

Síť nové generace

 

Společnost smart cloud s.r.o. se zapojila do výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu vysokorychlostního internetu a zavázala se rozšířit svoji optickou síť do 25 obcí ve Frýdlantském výběžku. Jde o takzvaná bílá místa na mapě České republiky, kde stabilní a dostatečně rychlé připojení k internetu chybí. Náklady na realizaci zhruba 1700 optických přípojek  zčásti pokryje dotace z evropských strukturálních fondů. Díky tomu získají domácnosti v uvedené oblasti kvalitní připojení k internetu zcela srovnatelné s tím, co operátoři poskytují ve velkých městech.

Všechny takto zbudované přípojky musí splňovat tzv. vyšší NGA standard (Next Generation Access), tedy rychlosti alespoň 100/30 Mb/s.

Cílem programu Ministerstva průmyslu a obchodu je v souladu s politikou státu zlepšit kvalitu života a podpořit ekonomický rozvoj a zaměstnanost v odlehlých nebo málo osídlených venkovských lokalitách. Předmětem dotací je vybudování kvalitní infrastruktury a vytvoření velkoobchodní nabídky pro telekomunikační operátory, z jejichž služeb pak budou moci koncoví zákazníci vybírat, zde připravujeme dohodu s významnými poskytovateli internetu na našem trhu pro využítí naší budované infrastruktury pro jejich potřebu. 

 

 

 

 

Share Close
Super User
Super User

Maecenas ultrices viverra ligula, aliquam vitae semper vitae, accumsan vel nisl.

Uncategorised 2463

0 Comment

Add comment